תרומות

הארכיון לאופנה וטקסטיל ע"ש פאולין ובנט רוז גדל ומתרחב הודות לתרומות מאנשים פרטיים. כדי לשמר את הפריטים השונים אנו מחזיקים אותם בתנאים מוזיאליים קפדניים הכוללים בקרת טמפרטורה ולחות. אם ברשותך פריט אופנה, טקסטיל או אביזר שנראה לך שיכול להתאים לארכיון, נשמח לבחון אותו.

איזה פריט יכול להתאים לארכיון?

אנחנו אוספים לא רק בגדים של מעצבים בינלאומיים ומקומיים אלא גם פריטים וטקסטילים שהם חלק מזיכרונות תקופה. אובייקטים שאוצרים בתוכם רסיסים של זמן, חברה ותרבות. אם יש ברשותכם פריטי טקסטיל או בגדים ישנים, נרצה לראות אותם. מעניינים אותנו במיוחד פריטים בעיצוב וייצור ישראלי מקומי (אלד, איוניר, אלקה, בת אדם, תלוה מודל, רוז'י בן יוסף, משכית וכו') אך נשמח לקבל גם בגדים בינלאומיים מכל הזמנים, שמלות חתונה, פריטים אתנוגרפיים, טקסטילים מסורתיים של עדות ואוכלוסיות שונות, נדוניות וירושות משפחתיות, מדי צבא ישנים, בגדי עבודה וטקסטילים ביתיים כמו וילונות, מפיות, מצעים ושטיחים וכו'. כמו כן, נשמח לקבל פריטים עכשוויים דוגמת בגדי ים, טי שירטים יחודיים, נעליים, חליפות ג'ינס עם כריות כתפיים של שנות ה-80, מכנסי ג'ינס נמוכים כל כך שלא נותר בהם יותר מ-5 ס"מ רוכסן, שמלות לאירועים ופריטים מקולקציות קפסולה של מעצבי-על לרשתות אופנה. כל אלה ועוד יכולים להיות חלק מהאוסף הייחודי שאפשר למצוא בארכיון.

איך אפשר לתרום לאוסף?

אפשר להתקשר אלינו לטלפון 03-6110061 ולספר על הפריט שברשותכם, ואפשר גם לשלוח מייל ולצרף תמונות אל הכתובת rosearchive@shenkar.ac.il

בקרוב נשיק תחת עמוד זה מדור ובו יתפרסמו הסיפורים שמאחורי הפריטים, תוכניות לעתיד, הרצאות, המלצות ועוד, חזרו להתעדכן.